Stowarzyszenie Rozwoju kultury i sportu Victoria Mniów

18 maja 2003 oficjalnie powstaje LZS Victoria Mniów, z inicjatywa założenia klubu wyszedł Marcin Banasik, który nawiązał kontakt z ówczesnym dyrektorem gimnazjum w Mniowie. Kolega Marcin swoim pomysłem zaraził Dariusza Bugajskiego i Łukasza Królika i tak to się zaczęło. Do pierwszych władz zostały wybrane następujące osoby:
Zarząd:
-Prezes - Łukasz Królik
-Z-ca Prezesa - Dariusz Bugajski
-Sekretarz - Paweł Banasik
-Skarbnik - Tomasz Sikora
 Komisja Rewizyjna:
"Przewodniczący - Marcin Banasik
"Z-ca Przew. - Łukasz Strycharczyk
"Członek - Grzegorz Kondracki
"Członek - Sebastian Wójcik
 
Na początku borykano się z podstawowym problemem jakim był brak boiska. Mecze rozgrywano na obiektach w Lisich Jamach oraz Zaborowicach. Pierwsze dwa lata istnienia były ciężką próbą, jednak dzięki determinacji  udało się ten czas przetrwać i powoli iść do przodu. W tym okresie Victoria uczestniczy jedynie w rozgrywkach na szczeblu gminnym oraz letnich rozgrywkach o „Puchar Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych”. Na początku 2005 roku dzięki szerokiej akcji poszukiwawczej terenu pod boisko udało się dojść do porozumienia z panem Banakiem z Mniowa, który wydzierżawił dla Gminy Mniów swoją łąkę przy ul. Gajowej. Był to moment przełomowy w historii klubu, to właśnie wtedy sprawy rozwoju Victorii nabrały tempa. Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych, grunt pana Banaka udało się zaadaptować na boisko, działacze natomiast w trybie ekspresowym zmienili formę organizacyjną Victorii Mniów. I tak powstał Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Victoria Mniów
W skład nowego Zarządu wchodzą:
Prezes – Łukasz Królik
Z-ca prezesa – Konrad Mirosławski
Skarbnik – Dariusz Bugajski
Sekretarz – Marcin Banasik
Członek – Grzegorz Kondracki

  Zmiany organizacyjne były konieczne ze względu na wymogi formalne stawiane przez Świętokrzyski  Związek Piłki Nożnej w Kielcach. Dzięki tym zmianom można było jako klub wstąpić w szeregi ŚZPN Kielce  i uczestniczyć w rozgrywkach ligowych.  I tak na sezon rozgrywkowy 2005/2006 do rozgrywek „A”klasowych zgłoszona zostaje drużyna Juniorów Starszych a pierwszym oficjalnym trenerem zostaje pan Konrad Mirosławski.  Młodzi zawodnicy Victorii w swoim historycznym debiucie zajęli na koniec rozgrywek pierwsze miejsce i awansowali do klasy okręgowej. W kolejnym sezonie 2006/2007 w wyższej lidze plasują się na wysokim trzecim miejscu. Wówczas działacze klubu decydują się, na bazie juniorów, zgłosić do rozgrywek zespół Seniorski. I tak od sezonu 2007/2008 Victoria Mniów rozpoczyna na dobre swoja przygode z piłką nozna tak dorosłą jak i ta młodzieżową. Obecnie w Klubie prowadzone są dwie sekcje młodzieżowe; trampkarze starsi (rocznik 1997 i młodsi) oraz Juniorzy starsi (rocznik 1993 i młodsi) oraz oczywiście Seniorzy. Największym sukcesem dla klubu był awans drużyny Seniorów do klasy „A” po sezonie 2010/2011. Jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne to od momentu adaptacji na boisko obiektu przy ul. Gajowej, działacze wspólnie z władzami Gminy rozpoczęły akcję poszukiwania terenów pod wykup gruntów na budowę kompleksu sportowego. Grunty udało się znaleźć i wykupić w latach 2009/2010, zaś pod koniec 2010 roku rozpoczęła się budowa kompleksu sportowego. Kompleks ten ma zostać ukończony w roku 2013, a całość inwestycji (współfinansowanej przez Unię Europejską ) to koszt ponad 4 mln złotych. W skład budowanego kompleksu wchodzi;
Boisko 105 X 68 m z wybiegami o szerokości 3 i 4m. Nawierzchnię stanowić będzie trawa naturalna. Boisko będzie posiadało instalacje zraszającą, system odwadniający i oświetleniowy.
Budynek zaplecza wyposażony zostanie w instalacje elektryczną, wodna, kanalizacyjną, C.O. i wentylacyjną. Znajdą się tam szatnie, łazienki, pomieszczenie administracyjno-konferencyjne, punkt sanitarny, magazyn z zapleczem sprzętowym i inne.
Trybuny otwarte konstrukcji stalowej z siedziskami z tworzywa sztucznego, podzielone na sektory. 600 miejsc (300 trybuna kryta)
Zaprojektowano ogrodzenie zewnętrzne kompleksu, łapacze piłek.
Wykonane będą także:
- Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej ( 20x40m). Wewnątrz umieszczone boiska do siatkówki oraz mini piłki nożnej (spełniające warunki boiska do piłki ręcznej).
- Kort o nawierzchni syntetycznej (18,2x36,5m) o właściwościach podbudowy, nawierzchni jak boisko wielofunkcyjne
- Boisko do koszykówki o nawierzchni syntetycznej oraz piłki plażowej
Łącznie zostanie zbudowanych 8 obiektów sportowych na powierzchni 15.000 m2.
Zostanie wykonane także chodnik, droga i parkingi z oświetleniem
W roku 2009 dochodzi również do kolejnej zmiany formy prawnej Victorii Mniów. Od tego roku Klub funkcjonuje jako Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Sportu Victoria Mniów.  Dzięki tej zmianie klub został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego oraz ma pełną osobowość prawną.  Klub Victoria Mniów w obecnym zakresie funkcjonuje dzięki  finansowaniu przez Gminę (50%), pracy społecznej członków Stowarzyszenia (45%) oraz sponsoringowi osób prywatnych(5%).

Aktualne władze Stowarzyszenia:
Zarząd Klubu:
Prezes – Łukasz Królik
Z-ca prezesa – Tomasz Zbróg
Z-ca prezesa – Grzegorz Jas
Sekretarz – Czesław Kowalski
Członek – Stanisław Stryjecki
Członek –Andrzej Strycharczyk
Członek –Łukasz Szyszka

KOMISJA REWIZYJNA:
Przewodniczący – Dariusz Bugajski
Z-ca – Marian Miśta
Członek  - Robert Opara
Członek – Marcin Majos
Członek – Rafał Łękawski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz